Tööriided ja töökaitsevahendid


Motovarustus

 

Õmblus- ja puidutootmine

 

Õmblus- ja puidutootmine

Nanotehnoloogilised materjalid

MittemärguvPalju räägitakse viimasel ajal nanotehnoloogiast. Käiakse välja erinevaid ideid ja visoone alates isepuhastuvatest riietest, kujumuutva mööbli ja kosmoseliftideni välja. Kui veel mõni aasta tagasi olid nanotehnoloogilised materjalid vaid prototüübid laborites ja messidel siis üha enam hakkavad need jõudma tavatarbijateni. Usun, et lahitulevikus on nanotehnoloogia osa nii tööturvalisusest, ekstreemspordist kui ka meie igapäevaelust.

Alljärgnevalt mõned videod nanotehnoloogilistest, intelligentsetest materjalidest.

 

On olemas erinevaid impregnante, millega muuta oma jalanõud veekindlaks. Palju on vett hülgavaid materjale, kuid nanotehnoloogia on vetthülgavad materjalid viinud uuele tasemele, vaata videot:

 

Järgmises videos on näha mitmeid intelligentseid materjale, mis kindlasti on peatselt osa professionaalse töömehe varustuses. Videos on võimalik näha tervislikku seisundit kontrollivat aluspesu, varrukale integreeritud juhtimispulte, higistamist takistavaid, lõhnu ellimineerivaid ja muude huvitavate omadustega kangaid.

Kujuta ette kui su särgile oleks programmeeritud teatud temperatuuril end korralikult kapis lappesse sättida või kui voodi hommikul iseennast korda teeb.

Järgmisena selline materjal nagu d3o. Intelligentne polümer, mis tavaolukorras on väga pehme ja painduv, kuid kiirel kokkupõrkel muutub peaaegu kivikõvaks. Kasutusalad on lõputud aga seni on seda peamiselt kasutatud erinevate kaitsmetena: kiivrid, küünarkaitsmed, põlvekaitsmed jne.

Nii palju huvitavaid asju on veel olemas kuid toon siinkohal viimasena välja video Nokia Morph konseptsioonist,  (mitte väga kauge) tuleviku nanotehnoloogilisest seadmest.

Saidil on 101 külalist 
www.multimarger.ee / Uudised / Nanotehnoloogilised materjalid
© 2010 - 2017 | Multi Marger AS | Pikk 26 Rakvere 44307 | Telefon (+372) 32 95 830 | E-post info[at]multimarger.ee
Lehe laadimiseks kulus 0.202 sekundit.